Wi-Fi 6 Modem Nedir?

HIZLI BAŞVURU FORMU

Wi-Fi 6, Wi-Fi teknolojisinde yeni nesil bir standarttır. “802.11ax” olarak bilinen Wi-Fi 6, dünyada aynı anda internete bağlanmaya çalışan cihaz sayısındaki artış ile oluşan ihtiyaca cevap olarak geliştirildi.

Wi-Fi teknolojisini bir adım öteye taşıyan Wi-Fi 6, ışık hızındaki yüksek hızlarla birlikte ev içi kapsamasını önemli oranda arttırıyor. Wi-Fi 6, sahip olduğu teknoloji sayesinde ev içinde yapısal nedenlerden (duvarlar – mesafeler) kaynaklanabilen bağlantı/hız sorunlarının önüne geçebiliyor. Bu sayede evin her odasında daha verimli bir internet kullanımına olanak sağlıyor.

Ev içinde Wi-Fi bağlantısını güçlendiren Wi-Fi 6 ile sabit internet bağlantısı evin her yerine taşınarak, mevcut teknolojilere göre çok daha fazla kapsama elde ediliyor. Bu sayede duvarlardan kaynaklanan kapsama sorunu da çözülürken, yapay zeka çözümü ile Wi-Fi ağlarına daha verimli ve düşük gecikme süreleri ile bağlanabiliyor.

Ayrıca bağlantıda kullanılan Yeni nesil Wi-Fi 6 modem, düşük gecikme gerektiren online oyunlar gibi kullanımları otomatik olarak algılayarak Wi-Fi bağlantısını buna uygun hale getiriyor.

%30 Daha İyi Kapsama

Yeni nesil Wi-Fi 6 teknolojisiyle, evin her yerini ışık hızındaki fiberle %30 ‘a kadar daha iyi kapsar. (Üstelik Smart Mesh desteği sayesinde evin her alanında daha da fazla kapsama sağlanabilir.)

1000 Mbps

Bağlanan cihazın Wi-Fi 6 desteklemesi durumunda durumunda 1000 Mbps’ye kadar hızlardan yararlanılabilir.

Daha Hızlı

Aynı koşullar altında Wi-Fi 6, Wi-Fi 5’ten daha iyi kalitede kablosuz hız deneyimi sunar. Tam performans için Wi-Fi 6 destekli cihaz kullanımı tavsiye edilir.

Daha Verimli

Çoklu ve aynı zamanda yapılan cihaz kullanımlarında her bir kullanım trafiğini ayrıştırmaktadır. Bu sayede verimlilik artarak daha hızlı bir Wi-Fi kalitesine erişilebilir.

3 Kat Tasarruf

Wi-Fi 6 diğer yandan güç verimliliği konusunda cihazlara direktifler vererek gereksiz enerji tüketiminin önüne geçerek 3 kat daha az enerji tüketimi sağlar. Kullanılan IoT cihazın pil ömrünü uzatır.

Yeni nesil Wi-Fi 6 teknolojisinden faydalanmak için
kampanyalara göz atmak ister misiniz?